b_R-ISO 6-1

b_Kegwash 2

banner 2019 03a-kegwash+pasterbox 600x800

lisy-Defranceschi

b_Kegwash 1

160506 niko lis
 
 

 

 


 

Přehled strojů a zařízení

Vyberte obor nebo druh zařízení:Mléko a mléčné výrobky

skříňový paster FARM UNION PASTERBOX

Kvalitní skříňový pastér FARM UNION PASTERBOX určený pro menší provozy pro pasteraci nalahvovaného piva, cideru, hroznových a ovocných moštů nebo limonád. Dále je vhodný pro pasteraci dalších produktů, např.ovocných dření v obalech doypack.

Stroj je opatřen automatickým řízením pasterizace s možností přesného nastavení.

PASTERBOX-skříňový paster

zařízení pro nepřímé chlazení a ohřev model Chilly, Chilly Max

Chladící jednotky  CHILLY a CHILLY-MAX  jsou moderní zařízení, určené především pro menší a střední provozy. Jejich předností je jednoduchost instalce (připojení k rozvodům chladící vody,ke zdroji elektřiny a spuštění). Jednotky jsou velmi kompaktní a zabírají málo místa. Obsahují okruh chladící vody s oběhovým čerpadlem,akumulační nádrž a kompresor. Model CHILLY-MAX je oproti CHILLY ještě vybaven topnou spirálou a pracuje rovněž v módu ohřevu.

Výhody :

 • rychlá a jednoduchá instalace
 • celonerezové provedení určené pro potravinářské provozy !
 • CHILLY - MAX - kompaktní + mobilní na kolečkách
Chilly -nástěnná verzeobrázek instalace CHILY MAX-webChilly -nástěnná verzeChilly - vnitřní konstrukceChilly Max-mobilní verzeChilly Max-mobilní verzeChilly Max-vnitřní konstrukceChilly Max-vnitřní konstrukce

skladač kartonů na plastové kelímky

Dodáváme a servisujeme kvalitní skladače kartonových krabic pro plastové kelímky( jogurty, smetana atd.).  Stroje jsou v provedení s výstupem složených krabic s úhlem  90 stupňů zhledem k podélné ose stroje, nebo s výstupem v podélné ose stroje.

Přednosti :

- kompaktní konstrukce
- rám lakovaný, nebo celonerezový
- špičkové komponenty od světových výrobců
- kvalitní servis

 

skladač kartonů EFFE22 PV SpHM

plnící linka na vodu a nápoje do BAG-IN-BOX - SACMI-DEFRANCESCHI

Společnost SACMI-DEFRANCESCHI, součást nadnárodního holdingu SACMI vyvíjí a dodává plně automatizované plnící linky " BAG - IN -BOX " jak do nápojového průmyslu( voda, víno,nealko-nápoje, mléko) , tak do celé řady dalších průmyslových odvětví (např. výroba detergentů, kosmetika atd.).

SACMI-DEFRANCESCHI - plnící linka Bag-In-Box

lineární etiketovací stroj

Lineární etiketovací stroj slouží k etiketování válcových skleněných lahví samolepícími etiketami :

 • rychlost 1000 lahví/h
 • 2 ks etiketovacích stanic (přední, zadní etiketa ze samostaných návinů)
 • zařízení pro aplikaci termosmrštitelných záklopek
lineární etiketovačkalineární etiketovačka-detail stanice

etiketovací stroj rotační CIMEC

Rotační etiketovací stroj od italského výrobce CIMEC  je klasické koncepce s pevnými etiketovacími stanicemi.

 • výkon 1500-10000 lahví/h
 • 3-12 podložek
 • 1-4 etiketovací stanice
 • aplikovatelné etikety : přední, zadní krčková, celoobvodová přední, celoobvodová krčková, medaile
 • možnost instalace ink-jet popisovače pro vytisknutí např. data, nebo šarže na přední nebo zadní etiketu 
rotační etiketovačka Cimecrotační etiketovačka Cimec - karuselrotační etiketovačka Cimec - přítlak lahví

etiketovací stroj modulární pro kombinované lepení MAKRO LABELLING

Modulární etiketovací stroj pro kombinované lepení MAKRO LABELLING představuje ideální zařízení pro menší ,střední  a vyšší výkony  ( 1500  - 42000 lahví/h) . Stroj umožňuje použití externích etiketovacích stanic :

 • studené lepení
 • samolepky
 • hot-melt

v různých kombinacích.
Stroj může být vybaven širokou paletou různých příslušenství jako např. aplikací daňových kolků,opto-elektronickou orientací lahví atd.Stroj je vybaven nejmodernějším řídícím hardwarem a softwarem B&R . Menší zařízení jsou vybaveny mechanickou vačkou, výkonnější potom vačkou elektronickou. Systémy stroje umožňují přesnou aplikaci etiket prakticky  všech tvarů a materiálů včetně "U" a "L" daňových kolků.

 

etiketovačka Makro Labellingetiketovací stanice na samolepkyetiketovací stanice na studené lepeníetiketovací staniceetiketovací stanice na horké lepeníaplikace plastových výsekových etiketsystém optické orientace

etiketovací stroj ROLL FED pro lepení plastových etiket SACMI LABELLING

Vysocevýkonný etiketovací stroj SACMI LABELLING je určen pro lepení plastových etiket z nekonečného návinu technologií "ROLL FED". Patří k nejkavlitnějším v současné době na trhu.

Zařízení je určeno pro největší provozy např. výrobce minerálních vod, nealko nápojů,mlékárny atd. Je konstruováno pro celoroční nepřetržitý provoz.

Sacmi Roll FedSacmi-Opera Rollfed-detail etiketovací staniceSacmi-Opera Rollfed-detail hlavního karuseluSacmi-Opera Rollfed-detail hlavního karuselu 1Sacmi-Opera Rollfed-detail vakuového bubnu a řezacího válceSacmi-Opera Rollfed-detail vakuového bubnu a řezacího válce

etiketovací modulární stroj pro kombinované lepení SACMI LABELLING

Modulární etiketovací stroj pro kombinované lepení  vyráběný společností SACMI LABELLING je určen pro aplikaci etiket prostřednictvím nezávislých etiketovacích stanic. Zařízení bylo vyvinuto pro nepřetržitý provoz 365 dní v roce pro nejvyšší výkony.

Etiketovací stanice jsou vyráběny v několika provedeních, pro :

 • studené lepení
 • samolepky
 • hotmelt

Etiketovací stanice se připojují k základnímu stroji v různých kombinacích. Stroj může být vybaven celou řadou příslušenství,včetně aplikace daňových kolků a opto-elektronické orientace lahví.

SACMI OPERA - etiketovačka modulární kombinovanáSACMI OPERA - etiketovačka modulární kombinovaná 1SACMI OPERA - etiketovačka modulární kombinovaná 2SACMI OPERA - etiketovačka modulární kombinovaná 3

sleeve etiketovací stroje P.E.LABELLERS

Dodáváme moderní etiketovací stroje na aplikaci různých druhů  smrštitelných "sleeve" ochranných fólií a etiket. V posledních letech se jedná o velmi žádanou technologii pro balení produktů v nápojovém průmyslu,mlékárenství ,spotřební chemii atd.

Výkon zařízení je od 3 000 do 24 000 ks/h.

          DRUHY APLIKOVANÝCH "SLEEVE" OCHRANNÝCH FÓLIÍ A ETIKET            

                                                                    

typy aplikovaných sleevů

Linky na aplikaci se skládají z aplikátoru a smršťovacího tunelu s parním,nebo elektrickým ohřevem. Obě dvě zařízení jsou propojena pásovým dopravníkem s nezávislým pohonem.

parní tunel 4-komorový

 

Maya LS9 - sleeve aplikátorparní tunel 4-komorovýzařízení pro dotahování celotělových sleevůzařízení pro přesné umístění částečných sleevů s jejich fixasleeve etiketovačkasleeve etiketovačka

automat pro balení výrobků do wrap-around kartonů ATLANTA

Společnost ATLANTA vyrábí a dodává  plně automatizované  linky pro balení výrobků do kartonů. Jejích součástí jsou i moderní a vysocevýkonné baličky "WRAP AROUND".
Zařízení jsou určena jak pro nápojový průmysl (víno, lihoviny, nealko-nápoje, mléčné výrobky), tak do celé řady dalších průmyslových odvětví (např. výroba detergentů, kosmetika atd.).
 

Stroje se dodávají ve dvou verzích :

-GOITO - jedná se o jednoúčelový balící automat wrap-around(wrap-around karton+nízký karton)
-COMBI - je to kombinovaný stroj = balící automat wrap-around(wrap-around karton+nízký karton+podložka) + balení do smrštitelné fólie

Jak pracuje wrap-around stroj :


kartonový přířez je ze zásobníku uvnitř stroje předtvarován, na takto připravený karton jsou nasunuty výrobky v požadované sestavě a potom je karton poskládán kolem výrobkové sestavy a pevně zalepen technologií "hot-melt" . Stroj dokáže pracovat i s perforovanými kartonovými přířezy.

wrap kartony

video prezentace č.1 SACMI GOITO - klikněte zde  

video prezentace č.2 SACMI GOITO - klikněte zde 

Goito wrap-aroundGoito wrap-around 1

paletizace TMG

Společnost TMG vyvíjí a dodává plně automatizované paletizační linky jak do nápojového průmyslu,tak do celé řady dalších průmyslových odvětví.

ovládání robota TMGpal TMGpal-depal TMG

automatická linka pro balení do plastových kelímků FFS BENCOPACK

Dodáváme a servisujeme plně automatické linky na balení tekutých produktů do plastových kelímků. Tato technologie se používá pro balení např. jogurtů,UHT smetany,másla,lihovin,vody atd.
Stroj vyrábí kelímky z plastového nekonečného návinu. Dále dochází k naplnění kelímků a jejich uzavření  fólií. Stroj může být rovněž vybaven integrovaným aplikátorem sleeve etiket.

 

2-2-1 plnič piva do skla

inspekční systém hladiny a uzávěrů CMTL DC

Dodáváme, provádíme servis a kompletní technickou podporu na automatický inspekční systém pro kontrolu správné hladiny naplnění v lahvích + kontrolu uzavření lahví uzávěry. Komunikace v českém jazyce.

inspekční systém hladina+uzávěr CMTL

inspekční systém etiket a nečistot v lahvích CE DC

Dodáváme, provádíme servis a kompletní technickou podporu na automatický inspekční systém pro kontrolu etiket, včetně EAN kódů a nečistot v lahvích. Celý systém je možno jednoduše propojit s různými typy podnikových informačních systému pro on-line  sbírání výrobních dat. Komunikace v českém jazyce.

Pro video klikněte zde :

inspekční systém etiket + nečistot v lahvích CEinspekční systém etiket + nečistot v lahvích CE-1inspekční systém etiket + nečistot v lahvích CE-2kontrola nečistot v lahvíchvyřazovací jednotkavyřazovací jednotka-1

potravinářská hadice vysoce odolná BLAUDIECK LGD, LGDS,LGDU,LGDSU

Dodáváme profesionální hadice té nejvyšší kvality od firmy CONTINENTAL - CONTITECH. Potravinářské hadice typu BLAUDIECK jsou hadice té nejvyšší kvality, určené k použití v nápojovém a potravinářském průmyslu.
Vyrábí se v provedení LGD(s gumovým NBR vnitřním povrchem bez spirální ocel. výztuhy), sací LGDS(gumovým NBR vnitřním povrchem s ocelovou spirální výztuhou), LGDU(s UPE polyethylenovým vnitřním povrchem bez  spirální ocel. výztuhy) a sací LGDSU(s UPE polyethylenovým vnitřním povrchem s ocelovou spirální výztuhou) .

Základní vlastnosti :
 • absolutní netečnost vůči dopravované kapalině(zápach, chuť)
 • rozsah pracovních teplot do +85 C (LGDU,LGDSU), do 80 C (LGD,LGDS)
 • možná sanitace parou  +130 C,max. 60 min(LGDU,LGDSU),  +130 C,max. 20 min(LGD,LGDS)
 • pracovní tlak do 12 bar (LGDU,LGDSU), do 10 bar(LGD,LGDS)
 • vhodná pro čistý alkohol max. 98% !
 • zesílena syntetickými vlákny 
 • vysoká ohebnost
 • vnější povrch odolný vůči tukům, olejům a UV záření ,vnitří povrch odolný vůči mazivům(LGD,LGDS)
 • vysoká životnost i v extrémních podmínkách!!
 • 3 roční záruka !!

Dodáváme je ve vnitřních  průměrech  od 13 do 100 mm  (LGDU,LGDSU), od 25 mm do 100 mm(LGD,LGDS)
hadice může být sanitována konvenčně, nebo CIP stanicemi.
Provádíme rovněž dodávky hadic na míru včetně DN šroubení s ochranými prvky.

hadice Blaudieck

potravinářská mlékárenská sací hadice COLLECTOR

Dodáváme profesionální hadice té nejvyšší kvality od firmy CONTINENTAL - CONTITECH. Speciální potravinářská sací hadice typu COLLECTOR  jsou hadice té nejvyšší kvality, která se používá v mlékárnách pro čerpání mléka z cisteren.  

Základní vlastnosti :
 • absolutní netečnost vůči mléku(zápach, chuť)
 • rozsah pracovních teplot od -40 C do +70 C
 • možná sanitace parou  +130 C,max. 20 min
 • pracovní tlak do 6bar = plastová spirální výztuž
 • zesílena syntetickými vlákny 
 • vysoká ohebnost , hadice je lehká pro manipulaci
 • NR vnější povrch odolný vůči ozonu a počasí  
 • vysoká životnost3 roční záruka !!

Dodáváme je ve vnitřních  průměrech  od 38 do 100 mm .
Hadice může být sanitována konvenčně, nebo CIP stanicemi.
Provádíme rovněž dodávky hadic na míru včetně DN šroubení s ochranými prvky.

hadice Collector

šroubení k potravinářským hadicím PAGUFIX 3000

K profesionálním hadicím CONTINENTAL dodáváme kvalitní šroubení PAGUFIX 3000. 

Základní vlastnosti :
 • vhodné pro většinu aplikací v nápojovém a potravinářském průmyslu 
 • plně sanitovatelné propojení mezi hadicemi a potrubím
 • absolutně těsní konec hadice
 • velká síla stlačení konce hadice, vysoká odolnost v tahu(spojení se poruší až při 50 barech)
 • odolává bez problémů vysokým teplotám
 • je vybaveno ochrannými kroužky v červené a modré barvě

Při použití těchto koncovek, nebudete mít již žádné problémy s HACCP.

šroubení Pagufix 3000

stavebnicový systém lávek a schodů VA

Modulární, stavebnicový systém ,kterým si může každý investor poměrně jednoduše zajistit přístupnost všech technologických míst ve svém provozu,pomocí systému lávek, plošin, zábradlí, přímých i spirálních schodišť a  žebříků.

VÝHODY :

 • STAVEBNICOVÝ SYSTÉM, KTERÝ ZAJISTÍ BEZPEČNÝ PŘÍSTUP K OBSLUŽNÝM MÍSTŮM V RŮZNÝCH VÝŠKOVÝCH ÚROVNÍCH
 • CELONEREZOVÉ PROVEDENÍ
 • LEHKÉ, ALE PEVNÉ STAVEBNÍ PRVKY
 • SNADNÁ MONTÁŽ-VĚTŠINA DÍLŮ JE ŠROUBOVANÁ
 • K INSTALACI STAČÍ JEDNODUCHÝ PROJEKT (NA PŘÁNÍ MŮŽE
  ZAJISTIT DODAVATEL)
 • VELKOSÉRIOVÁ VÝROBA
 • VYSOKÁ KVALITA
 • DLOUHÁ ŽIVOTNOST
 • PŘÍZNIVÉ CENY
točité schody spirálnítočité schody spirální LUX

elektronický regulátor chlazení FERM FIX

Elektronický regulátor chlazení FERM FIX je moderní regulační prvek,který dokáže samostatně přesně řídit požadovanou teplotu chlazeného média( teplotní výměníky ,glykolová směs-chlazená kapalina).
Regulátor se jednoduše instaluje do nádrže pomocí nerezové jímky.Je vybaven integrovaným teplotním čidlem. Zařízení obsahuje dotyková tlačítka a tři displeje. První zobrazuje aktuální teplotu chlazeného produktu ,druhý teplotu nastavenou="požadovanou." Teplota se nastavuje jednoduše přímo na regulátoru.

Regulátor funguje zcela nezávisle a ovládá regulační ventil tepelného výměníku. Je konstruován tak,že může být zapojen do datové sítě a pomocí něho může být regulační ventil ovládán rovněž z řídícího PC serveru prostřednictvím řídícího softwaru . Jeho konstrukce umožňuje také sdílení procesních dat a jejich ukládání v řídícím PC.

teplotní regulátor chlazení FERM FIX

zařízení pro nepřímé chlazení MCK

Chladící zařízení MCK je velmi kvalitní chladící jednotka vhodná pro chlazení a ohřev nápojů pomocí tankových duplikátorů nebo tepelných výměníků. Je určena pro otevřené chladící systémy. Obsahuje integrovanou nádrž na chladivo,integrované oběhové čerpadlo. Zařízení pracuje v rozsahu teplot  -10C až +40C.

Výhody :
 • kompaktní konstrukce(půdorys pouze 1x1 m)
 • jednoduchá instalace("plug and play")
 • celonerezové provedení
MCK 50 - autonomní chladící jednotkaMCK 50 - detail nádrž na chladící směs,ventilátor,výměníkMCK 50 - detail oběhové čerpadlo,elektrická a elektronická v

zařízení pro přímé chlazení a ohřev SR

Zařízení pro přímé chlazení a ohřev SR je nezávislý chladící agregát umožňující přímé chlazení produktu pomocí vestavěného průtokového výměníku(trubka v trubce) v rozsahu teplot -10C až + 40C. Na ovládacím displeji si obsluha navolí požadovanou teplotu.  Potom připojí přívod a odvod produktu k agregátu. Do okruhu se musí zapojit externí oběhové čerpadlo(není součástí dodávky zařízení). Síťový kabel čerpadla se připojí do zásuvky na agregátu. Po dosažení požadované teploty je oběhové čerpadlo automaticky vypnuto agregátem SR.

Doporučujeme použít například na :

 • zchlazení moštu před odkalením
 • kristalickou stabilizace vína vymrazováním
 • chlazení hotového vína při skladování před lahvováním
 • při výrobě sektů
 • chlazení výrobních prostor ve spojení s termoventilátory
SR SR-chladící částSR-elektrická část

zařízení pro přímé chlazení KRYOPACK

Zařízení pro přímé chlazení KRYOPACK je nezávislý chladící agregát umožňující přímé chlazení produktu pomocí vestavěného průtokového výměníku  až do - 10C. Na ovládacím displeji si obsluha navolí požadovanou teplotu.  Potom připojí přívod a odvod produktu k agregátu. Do okruhu se musí zapojit externí oběhové čerpadlo(není součástí dodávky zařízení). Síťový kabel čerpadla se připojí do zásuvky na agregátu. Po dosažení poždované teploty je oběhové čerpadlo automaticky vypnuto agregátem .

Doporučujeme použít například na :

 • zchlazení moštu před odkalením
 • kristalickou stabilizace vína vymrazováním
 • chlazení hotového vína při skladování před lahvováním
 • při výrobě sektů
 • chlazení výrobních  prostor ve spojení s termoventilátory

zařízení pro nepřímé chlazení a ohřev NCEP

Jednotka NCEP je moderní zařízení,řízené mikroprocesorem. Jeho předností je modulová konstrukce,takže lze dodat v řadě různých provedení( chladící,reversní-chlazení/ohřev),s hydraulickým modulem(integrované oběhové čerpadlo),s hydronickým modulem(integrované oběhové čerpadlo+akumulační nádrž na chladící směs).Zařízení je standardně vybaveno protimrazovou ochranou atd.

Výhody :

 

 • standardní součástí každého stroje je automatická regulace teploty chladiva = na displeji stroje nastavíte požadovanou teplotu chladící vody a zařízení ji potom automaticky udržuje !
 • široký rozsah výkonů


NCEP NCEP - hydronický modulNCEP - dvouokruhová instalace

plnička BAG-IN-BOX KBA 45

Poloautomatická plnička " bag-in-box ", KBA 45, se odlišuje od konkurenčních především svým kompaktním
a robustním designem. Plničky KBA 45 jsou vyrobeny celé z nerez oceli.
Jsou mobilní, což umožňuje je jednoduše přepravit z místa na místo, kde je jich zapotřebí.Jednotka umožňuje plnění např. vín,stolních vod,jedlých olejů atd.. Rovněž je možno plnit i detergenty a minerální oleje.
KB 45 v provedení hot fill umožňuje sterilně plnit ovocné džusy a některé mléčné výrobky.
Je možné plnit " bag-in-boxy " od objemu 2l až po objem 20l. Plnička je vybavena válcovým stolem
s nastavitelnou výškou a sklonem pracovního stolu.
Zařízení je možno velmi jednoduše a důkladně sanitovat. 

KBA 45

kompresorové stanice

Dodáváme kvalitní kompresorové stanice české výroby na bázi pístových a především moderních šroubových kompresorů.
Předností šroubových kompresorů je kompaktní provedení a tichý chod. Jako součást kompresorových stanic dodáváme různé velikosti tlakových nádob včetně příslušenství, odlučovačů , sušiček vzduchu , přetlakových ventilů. Zajišťujeme rovněž montáž zařízení, tlakových rozvodů vzduchu a cenově dostupný servis.
Dodáváme kompletní sestavy k námi dodávaným pneumatickým lisům WILLMES.

 

kompresorová stanice se šroubovým kompresoremkompresorová stanice se vzdušníkemvzdušník

přídavné chladící pásy POLI

! NOVINKA !

Přídavné polypropylenové chladící pásy slouží k chlazení nádrží,které nejsou vybaveny duplikátory nebo chladícími deskami.
Jsou tvořeny polypropylenovými pásy s kanálky pro průtok chladícího média. Jejich šířka je cca 40 cm a vyrábí se v různých délkách podle průměru nádrží. Jejich součástí jsou speciální spony a šroubení , které umožňují jednoduchou a rychlou aplikaci jednoho,nebo více pásů na 1 nádrž.

Výhody :

 • rychlá  a jednoduchá montáž
 • není nutné provádět zásahy do nádrží 
 • snadné čištění nádrží oproti chladícím deskám
 • možnost střídavého použití pásu na různých nádržích 
 • příznivá cena

 

chladící pásy na nádrže

 
nahoru
PF202231.prosince 2021
PŘEJI VŠEM OBCHODNÍM PARTNERŮM A SPOLUPRACOVNÍKŮM PEVNÉ ZDRAVÍ A ŠTĚSTÍ V ROCE 2022
Ing.Dušan Dvořan - ředitel společnosti
PASTERBOX20.června 2021
Nová verze skříňového pasteru určeného pro malovýrobce uveden na trh. Pro více informací klikněte na nadpis
KEGWASH 25.března 2021
V nabídce nový model myčky na keg sudy KEGWASH 2 pro malovýrobce s řadou inovací. Pro více informací klikněte na nadpis.
KEGWASH 125.října 2020
V nabídce nový model myčky na keg sudy pro malovýrobce s řadou inovací. Pro více informací klikněte na nadpis.

pravý sloupec s mapou 3 kopie